Zakładanie konta e-mail na hostingu klatka.pl w panelu DirectAdmin

Na początek musimy zalogować się do panelu administracyjnego konta hostingowego na klatka.pl – korzystając z linku https://klatka.pl/logowaniepanel/ lub bezpośrednio z adresu url jaki otrzymaliśmy w mailu aktywacyjnym.

W kolejnym kroku musimy rozwinąć sekcję „Zarządzanie pocztą e-mail”, kliknąć w „Konta E-mail”.
Tu mała uwaga jeśli posiadamy więcej niż jedną domenę na początku należy wskazać domenę w której chcemy utworzyć nasze nowe konto e-mail wybierając z sekcji „Zarządzanie kontami/Zarządzanie domenami” klikamy nazwę domeny w której będzie tworzone konto.


Następnie wybieramy opcję „UTWÓRZ KONTO”

Teraz pozostaje już tylko podać adres e-mail nowego konta (domena będzie domyślnie zaznaczona), zdefiniować hasło do niego oraz określić rozmiar skrzynki (pojemność) w MB.
Można ewentualnie określić limit dzienny wysłanych wiadomości. Jeśli limity nas nie interesują pozostawiamy domyślnie zaznaczone opcje „Bez limitu”.Klikamy na koniec „UTWÓRZ KONTO” i naszym oczom pokaże się podsumowanie nowo utworzonego konta e-mail.
Możemy rozpocząć korzystanie z konta konfigurując je w swoim programie pocztowym lub można korzystać z jednego z kilku dostępnych na hostingu klatka.pl – webmaila (poczta przez www).